Ramal » Opis techniczny

Budowa pawilonów, garaży, kiosków.

Pawilony naszej firmy zaprojektowano w typowej technologii lekkiej konstrukcji z płyty warstwowej styropianowej z rdzeniem styropianowym lub poliuretanowym i okładzinach z blachy stalowej o grubości 0,50mm obustronnie ocynkowanej i powleczonej elastycznym lakierem.

Konstrukcja zewnętrzna jest rama stalowa z kształtowników zimno giętych ,tworząca szkielet obiektu, zabezpieczona antykorozyjna powłoką malarską. konstrukcję nośną pawilonu stanowią ramy stalowe znajdujące się na obwodzie ścian obiektu. ramy obwodowe wykonane z ceowników zimno giętych w których osadzone są płyty warstwowe.

Ściany z gotowych prefabrykatów płyty warstwowej styropianowej lub poliuretanowej. przy zastosowaniu płyty ≠100 masa 1m2 ściany wynosi 12kg. współczynnik przenikania ciepła k=037wm2c. dopuszczalne obciążenie poprzeczne –poza ciężarem własnym płyt – 720n/m2. dopuszczalne obciążenie pionowe (ściskające) – płyty warstwowe przenoszą ciężarem własnym.

Dach jednospadowy o spadku wynoszącym 4%(przy wymogu minimalnego spadku połaci 3%) . dopuszczalne obciążenie poprzeczne – poza ciężarem własnym – na pokrycie wynosi 1000n/m2. w poziomie dachu ekran z blachy na całym obwodzie obiektu. przy okapie rynna pcv.

Stolarka okienna i drzwi frontowe – aluminiowa lub pcv, uszczelniona obwodowo pianka poliuretanową. otwory okienne i drzwiowe przygotowane w elementach ściennych bezpośrednio w zakładzie wykonującym pawilon.

Pawilon jest stawiany na fundamencie lub płycie betonowej wcześniej przygotowanej przez inwestora. jeżeli nie ma możliwości wykonania fundamentów lub płyty betonowej ,wówczas wykonujemy pawilon z naszą podłogą. jest to podłoga samonośna na konstrukcji stalowej ,ocieplona płytą warstwową ,wykończona płyta wiórowa wodoodporna ≠18 i wykładziną pcv.

Obiekt bez trwałego połączenia z gruntem – posadowiony na bloczkach betonowych typu m14.

Ogrzewanie elektryczne lub piecykiem gazowym.

Wentylacja grawitacyjna.

 

Konstrukcje z płyty obornickiej:

Płyty warstwowe poliuretanowe

Płyty warstwowe styropianowe

    Nasze usługi i produkty

        o firmie                oferta           opis techniczny               galeria               kontakt                
    euroadres:2010