Budowa pawilonów, garaży, kiosków.

Pawilony naszej firmy zaprojektowano w typowej technologii lekkiej konstrukcji z płyty warstwowej styropianowej z rdzeniem styropianowym lub poliuretanowym i okładzinach z blachy stalowej o grubości 0,50mm obustronnie ocynkowanej i powleczonej elastycznym lakierem.

Konstrukcję zewnętrzną stanowi stalowa rama z kształtowników zimno giętych. Rama ta tworzy szkielet obiektu i zabezpieczona jest antykorozyjną powłoką malarską. Natomiast konstrukcję nośną pawilonu tworzą stalowe ramy, które znajdują się na obwodzie ścian obiektu. Wykonane są one z ceowników zimno giętych, w których osadzone są płyty warstwowe.

Ściany z gotowych prefabrykatów płyty warstwowej styropianowej lub poliuretanowej. Przy zastosowaniu płyty ≠100 masa 1m2 ściany wynosi 12kg. Współczynnik przenikania ciepła k=037wm2c. Dopuszczalne obciążenie poprzeczne – poza ciężarem własnym płyt – 720n/m2. Dopuszczalne obciążenie pionowe (ściskające) – płyty warstwowe przenoszą ciężarem własnym.

Dach jednospadowy o spadku wynoszącym 4% (przy wymogu minimalnego spadku połaci 3%). Dopuszczalne obciążenie poprzeczne – poza ciężarem własnym – na pokrycie wynosi 1000n/m2. W poziomie dachu ekran z blachy na całym obwodzie obiektu. Przy okapie rynna PCV.

Stolarka okienna i drzwi frontowe – aluminiowa lub PCV, uszczelniona obwodowo pianka poliuretanową. Otwory okienne i drzwiowe przygotowane w elementach ściennych bezpośrednio w zakładzie wykonującym pawilon.

Pawilon jest stawiany na fundamencie lub płycie betonowej wcześniej przygotowanej przez inwestora. Jeżeli nie ma możliwości wykonania fundamentów lub płyty betonowej, wówczas wykonujemy pawilon z naszą podłogą. Jest to podłoga samonośna na konstrukcji stalowej, ocieplona płytą warstwową, wykończona płyta wiórowa wodoodporna ≠18 i wykładziną PCV.

ALLEGRO


GALERIA