Opis techniczny

Budowa pawilonów, garaży, kiosków.

Pawilony naszej firmy zaprojektowano w typowej technologii lekkiej konstrukcji z płyty warstwowej styropianowej z rdzeniem styropianowym lub poliuretanowym i okładzinach z blachy stalowej o grubości 0,50mm obustronnie ocynkowanej i powleczonej elastycznym lakierem.

Konstrukcję stanowi stalowa rama z kształtowników zimno giętych. Rama ta tworzy szkielet obiektu i zabezpieczona jest antykorozyjną powłoką malarską. Natomiast konstrukcję nośną pawilonu tworzą stalowe ramy, które znajdują się na obwodzie ścian obiektu. Wykonane są one z profili zimno giętych, do których mocowane są płyty warstwowe.

Ściany z gotowych prefabrykatów płyty warstwowej styropianowej lub poliuretanowej. Przy zastosowaniu płyty styropianowych ≠150 masa 1m2 ściany wynosi 14kg. Współczynnik przenikania ciepła U=024W/m2K. Przy zastosowaniu płyt poliuretanowych ≠100 masa 1m2 ściany wynosi 15kg. Współczynnik przenikania ciepła U=021W/m2K.

Dach jednospadowy o spadku wynoszącym 4% (przy wymogu minimalnego spadku połaci 3%) z płyty warstwowej styropianowej ≠200 o współczynniku przenikania ciepła U=0,18W/m2K lub płyty poliuretanowej ≠100 o współczynniku przenikania ciepła U=0,20W/m2K. W poziomie dachu ekran z blachy na całym obwodzie obiektu. Przy okapie rynna PCV.

Stolarka okienna i drzwi frontowe – aluminiowa z przegrodą termiczną lub PCV, uszczelniona obwodowo pianka poliuretanową.

Pawilon jest stawiany na fundamencie lub płycie betonowej wcześniej przygotowanej przez inwestora.
Jeżeli nie ma możliwości wykonania fundamentów lub płyty betonowej, wówczas wykonujemy pawilon z naszą podłogą. Jest to podłoga samonośna na konstrukcji stalowej, ocieplona płytą warstwową, wykończona płyta wiórowa wodoodporna ≠22 i wykładziną PCV lub panelami podłogowymi.

Wszystkie użyte materiały zgodne z PN.

ALLEGRO